Kierowca
Opony

Nie wolno zapominać o potrzebie wymiany opon – nie czekaj na ostatni dzwonek

Gdy kończy się ciepły okres w roku, każdy właściciel samochodu winien zacząć zastanawiać się nad zmianą opon na zimowe. Niestety w naszym klimacie z trudem jest przewidzieć, kiedy okoliczności na drodze doprowadzą do tego, iż niezbędna okaże się wymiana opon z letnich na zimowe. Lepiej jednak zdziałać to jak najwcześniej – aniżeli się spóźnić. Nawet podczas opadów deszczowych opona zimowa będzie miała o wiele lepsze właściwości – nie niszcząc się przez to bardziej.
prawo jazdy

Rozpoczęcie przygody z samochodami

Każda młoda osoba marzy o prywatnym wozie. W obecnych czasach jest to pewien przejaw dorosłości, naturalnie nie jest to wyłączny taki znak. Kolejnym jest posiadanie dowodu osobistego, który daje posiadaczowi dużą ilość praw, których nieletni nie posiada. W obecnych czasach - zwłaszcza dla młodych osób - ważna jest mobilność i niezależność. Dzisiaj, gdy sprawny samochód można nabyć za stosunkowo niewielkie pieniądze coraz więcej młodych ludzi ma swój pojazd.
opony w ciężarówce

Dlaczego trzeba pamiętać o zmianie opon letnich na zimowe?

Każdy kierowca niewątpliwie powinien pamiętać, że zmiana opon letnich na zimowe jest sprawą konieczną, której nie można zignorować. Co roku zdarzają się kierowcy, jacy przeciągają zmianę opon letnich na zimowe, bądź zupełnie tego nie wykonują. Jednakże takie zachowanie jest nadzwyczaj nierozważne i może sprowadzić poważne ryzyko dla kierowcy, jego pasażerów a także innych osób uczestniczących w ruchu drogowym. Późną jesienią i zimą drogi stają się coraz bardziej śliskie z przyczyny padającego deszczu, śniegu lub też mrozu.
wymiana opon

W jakim miejscu w Szczecinie i okolicach dobrze zmienić koła?

Właściciel pojazdu ma obowiązek pamiętać o okresowej wymianie opon. Chociaż jest to dosyć oczywiste stwierdzenie, w praktyce jest tak, iż sporo właścicieli pojazdów o tym zapomina. Gdy opony są zmieniane na ostatnią chwilę dużo łatwiej o nieodpowiednie wykonanie usługi. Dlatego też warto odszukać dobrego fachowca, jaki będzie nam asystował przez parę sezonów.
zima

Zalety profesjonalnych opon zimowych

Każdy z nas, kto kiedyś miał styczność z prowadzeniem samochodu w niesprzyjających warunkach atmosferycznych wie, że pewna podróż w tego typu warunkach, bez specjalistycznego wyposażenia jest ogólnie rzecz biorąc niemożliwa. Grudzień jest okresem ogromnie niebezpiecznym pod tym względem, jednakże jeśli rzetelnie się do jazdy przygotujemy, będziemy w stanie przetrwać ją bez uszczerbku na własnym zdrowiu i sprawności naszego auta.
auto

O tuningowaniu aut słów kilka. Jaki masz stosunek do tej dziedziny? Czy znasz kogoś o takim upodobaniu?

Chyba nieomalże wszyscy z nas mają jakieś hobby. Jedni uprawiają osobliwe sporty, inni interesują się sztuką, literaturą, malarstwem, jeszcze inni kolekcjonują jakieś rzeczy. W społeczeństwie sporo jest także miłośników motoryzacji. Od normalnych użytkowników samochodów różnią się oni tym, że mają niemalże nabożny stosunek do swoich pojazdów.
transport

Międzykrajowy przewóz towarów - wyzwanie czy typowa działalność? Jak uprościć sobie spedycję?

Wyobraźmy sobie taką opcję: dostawca zrobił dla nas asortyment, jednak wspólne relacje z nim zezwalają jedynie na zlecenie przewozowe na opcjach dostawy FOB, także odpowiedzialność za wszystek przewozu od załadunku na łódź trafia do nas. W jaki sposób zminimalizować koszty i jak najlepiej dowieźć towar do kraju?
firma transportowa z Wroclawia

Znajdź odpowiednią firmę transportową, która w bezpieczny sposób oraz szybko przetransportuje ładunek

Jeśli mamy swoją firmę czy też zmierzamy się przeprowadzać do innego miasta czy też kraju możliwe, że trzeba będzie kiedyś skorzystać z usług transportowych. Na rynku istnieje wiele firm, które świadczą tego typu usługi, istotne jest, żeby wybrać takie, które bezpiecznie a także szybko przewiozą dany ładunek.
opona

Opony w Twoim samochodzie - co należałoby wiedzieć na ten temat?

Co roku w środkach masowego przekazu mówi się, że drogowcy zostali zaskoczeni przez niespodziewany atak zimy.
opona samochodowa

Opony dla wszystkich osób

Każdy, kto ma samochód czy jakikolwiek inny pojazd, w którym niezbędne są opony dobrze wie, że to duży wydatek. Szczególnie, że w samochodzie trzeba wymieniać opony chociażby dwa razy do roku. Dlatego wielu osób mających samochody wybiera tanie opony. Na całe szczęście obecnie każdy producent opon zdaje sobie sprawę, że nawet za niewielką ceną powinien iść dobry standard, bo opona daje bezpieczeństwo w trakcie jazdy.
1 2