Kierowca
opony w ciężarówce

Dlaczego trzeba pamiętać o zmianie opon letnich na zimowe?

Każdy kierowca naturalnie powinien pamiętać, że wymiana opon letnich na zimowe jest kwestią potrzebną, jakiej nie wolno zignorować. Co roku zdarzają się kierowcy, jacy odwlekają zmianę opon letnich na zimowe, bądź kompletnie tego nie robią. Jednak takie zachowanie jest niesłychanie nierozważne oraz może wywołać znaczne zagrożenie dla kierowcy, jego pasażerów oraz także innych osób uczestniczących w ruchu drogowym. Późną jesienią oraz zimą drogi stają się coraz bardziej śliskie z przyczyny padającego deszczu, śniegu bądź też chłodu.
auto

Pielęgnowanie pojazdu u eksperta

Obecnie pojazdy są nadzwyczaj poważane przez kierowców. Przede wszystkim przy posiadaniu nietuzinkowego samochodu pielęgnują każdy szczegół pojazdu. Dlatego też o wiele częściej da się spotkać liczne warsztaty trudniące się pielęgnacją aut. Opłaca zaznajomić się z tym tematem, albowiem efekty profesjonalnej renowacji bywają zjawiskowe.
transport

Międzykrajowy przewóz towarów - wyzwanie czy typowa działalność? Jak uprościć sobie spedycję?

Wyobraźmy sobie taką opcję: producent wyprodukował dla nas towar, jednak nasze relacje z nim zezwalają jedynie na działanie przewozowe na warunkach transportu FOB, także odpowiedzialność za całość spedycji od załadunku na statek trafia do nas. Jak zmniejszyć płatności i jak najszybciej dostarczyć towar do Polski?
wymiana opon

W jakim miejscu w Szczecinie i okolicach dobrze zmienić koła?

Kierowca winien pamiętać o cyklicznej zmianie opon. Chociaż jest to dość ewidentne stwierdzenie, okazuje się, że wielu właścicieli pojazdów o tym zapomina. Jeżeli gumy są zmieniane na ostatnią chwilę dużo łatwiej o nienależyte wykonanie usługi. Toteż należałoby znaleźć właściwego fachowca, jaki będzie nam towarzyszył przez parę lat.
auto

O tuningowaniu aut słów kilka. Jaki masz stosunek do tej dziedziny? Czy znasz kogoś o takim upodobaniu?

Chyba nieomal wszyscy z nas posiadają jakąś pasję. Jedni uprawiają niezwykłe sporty, inni ciekawią się sztuką, literaturą, malarstwem, następni kolekcjonują jakieś rzeczy. W społeczeństwie wielu jest również wielbicieli motoryzacji. Od przeciętnych użytkowników samochodów odróżniają się oni tym, iż mają nieomalże nabożny stosunek do swoich pojazdów.
Opony

Nie wolno zapominać o potrzebie wymiany opon – nie czekaj na ostatni dzwonek

Gdy mija ciepły okres w roku, każdy kierowca winien zacząć zastanawiać się nad wymianą opon z letnich na zimowe. Na nieszczęście w naszym klimacie trudno przewidzieć, kiedy okoliczności na drogach sprawią, że niezbędna będzie wymiana opon na zimowe. Opłaca się wszak zdziałać to wcześnie – aniżeli zbyt późno. Nawet w czasie opadów deszczowych guma zimowa będzie miała lepsze właściwości – nie niszcząc się przez to w większym stopniu.
firma transportowa z Wroclawia

Znajdź odpowiednią firmę transportową, która w bezpieczny sposób oraz szybko przetransportuje ładunek

Jeśli mamy własną firmę bądź chcemy przeprowadzać do innego miasta bądź kraju nieuniknione, że będziemy musieli kiedyś skorzystać z usług firm transportowych. Na rynku istnieje wiele firm, które się tym zajmują, istotne jest, aby wybrać takie, które w bezpieczny sposób jak również w krótkim czasie przetransportują dany ładunek.
opona

Opony w Twoim samochodzie - co należałoby wiedzieć na ten temat?

Co roku w mediach mówi się, że drogowcy zostali zaskoczeni przez niespodziewany atak zimy.
prawo jazdy

Rozpoczęcie przygody z samochodami

Każdy młody człowiek marzy o własnym aucie. W obecnych czasach jest to pewien wyznacznik dorosłości, oczywiście nie jest to wyłączny taki znak. Następnym jest posiadanie dowodu osobistego, jaki daje posiadaczowi dużą ilość praw, których dziecko nie ma. W obecnych czasach - zwłaszcza dla młodych osób - ważna jest mobilność oraz samodzielność. Obecnie, gdy sprawny samochód możemy kupić za względnie nieduże pieniądze coraz to więcej młodych osób posiada swój pojazd.
zima

Zalety profesjonalnych opon zimowych

Każdy z nas, kto kiedyś miał styczność z prowadzeniem samochodu w niesprzyjających warunkach atmosferycznych wie, że pewna podróż w tego typu warunkach, bez specjalistycznego wyposażenia jest ogólnie rzecz biorąc niemożliwa. Grudzień jest okresem ogromnie niebezpiecznym pod tym względem, jednakże jeśli rzetelnie się do jazdy przygotujemy, będziemy w stanie przetrwać ją bez uszczerbku na własnym zdrowiu i sprawności naszego auta.
1 2