Gotowanie
kuchnia

Facet w kuchni? To właściwie żadna nowość, potwierdzają to liczni szefowie kuchni.

Jak to jest, że faceci uchodzą za kuchennych niechlujów, a wielu z nich piastuje stanowisko szefa kuchni? Dziwne, może trochę. Zwróćmy bowiem uwagę, iż jeśli pomyślimy o tej profesji to za chwilę na myśl przychodzi nam gość, który – co prawda – naturalnie pasuje do określenia „szef”, ale jednocześnie korzystniej się wpasowuje w tę rolę. Czyżby tak jest, bo mężczyzna ma bardziej rozwinięte cechy przywódcze niż kobieta czy za tą łamigłówką czai się inna odpowiedź?
Czajnik ceramiczny

Zacznij zmiany od swojej kuchni

Nadejście wiosny sprzyja porządkom. To wymarzona okazja, aby odkurzyć garderoby, pochować zimowe ciuchy, uprzątnąć ogródek, a przede wszystkim pomyśleć o kompletnym przemeblowaniu mieszkania. Jeśli podobne plany chodzą ci po głowie, najwyższy czas je zrealizować. Proponujemy na początek zacząć od zmian w pomieszczeniach, w których spędzamy większość wolnego czasu. Takim miejscem na pewno jest kuchnia: królestwo każdej gospodyni.
kuchnia

Co zarobić, aby przygotowywanie dań było wyjątkową przyjemnością? Interesujące pomysły na aranżację kuchni.

Dla wielu osób kuchnia stanowi serce domu, w którym możemy przygotowywać posiłki i tym samym zadowalać naszych najbliższych. Pachnące zioła oraz potrawy mogą wzbudzić apetyt i rozbudzić naszą wyobraźnię. Posiadając perfekcyjne urządzoną kuchnię jesteśmy w stanie komfortowo przygotowywać wszelkie posiłki a także eksperymentować z łączeniem wielu składników.

A czy Ty posiadasz już te urządzenia w kuchni?

Kuchnia jaka jest wszyscy widzi. Jedna duża, inna mniejsza, każda jednakże służąca do szykowania potraw. W jednej kuchni jest komplet, w innej nie wystarcza talerzy, łyżek czy pozostałych elementów. Mimo to, nie ma kuchni nienagannej i w każdej, nawet tej najbardziej urządzonej czasami brakuje jakiś pomocnych elementów. Nie wspominamy tu o gazówce, mikrofalówce, lodówce albo ociekaczu, lecz o rzadziej używanych kuchennych przyrządach.
kuchnia-obrazek

Zagospodarowanie kuchni – co warto brać pod uwagę?

Kuchnia to jedno z ważniejszych wnętrz w całym domu i często spędzamy w niej wiele czasu wolnego. Warto więc zatroszczyć się, by była ona i przyjemna dla oka, i zawierała niezbędne wyposażenie, takie jak na przykład brytfanny, czy też patelnie. W trakcie urządzania kuchni winniśmy pomyśleć o tym, aby była ona w praktyce jak najbardziej funkcjonalna. Zależnie od naszych upodobań i zapotrzebowania powinniśmy wybrać odpowiednie kolory i meble, jakie zagwarantują nam prawdziwy komfort i przyczynią się do tego, że będziemy chcieli częściej gotować czy też urządzać w kuchni spotkania rodzinne.